87. rocznica śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego

12 maja minęła 87. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego. Z tej okazji przy pomniku Marszałka na placu Wolności odbył się uroczysty capstrzyk. W wydarzeniu wziął udział Sekretarz Miasta Szczepan Skorupski.

Józef Piłsudski zmarł 12 maja 1935 roku o godz. 20.45. W czasie uroczystości pogrzebowych na Wawelu prezydent Ignacy Mościcki mówił: „Cieniom królewskim przybył towarzysz wiecznego snu. Skroń jego nie okala korona, a dłoń nie dzierży berła. A królem był serc i władcą doli naszej”.

W czasie uroczystości odbyła ceremonia podniesienia fagi państwowej, złożono wieńce i zapalono znicze, a także uczczono 87. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego minutą ciszy.

Organizator: Stowarzyszenie Pamięć i Tradycja im. Józefa Piłsudskiego

Współorganizatorzy: Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach, Urząd Miasta Kielce.

Partnerzy: Związek Strzelecki Kielce im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4. Pułku Piechoty Legionów, Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych „Jodła”, Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich.