9 lutego wydawane będą bezpłatne talony na kastrację zwierząt

Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska Urzędu Miasta w Kielcach informuje, że dnia 9 lutego 2022 r. (środa) będą wydawane talony na bezpłatną kastrację kotów i psów właścicielskich. Od godziny 16:00 talony będzie można odbierac osobiście z Urzędu Miasta przy ul. Strycharskiej 6.

Talony będą wydawane na dwa sposoby:

• telefonicznie - w godzinach od 08:00 do 14:00 pod numerem telefonu 41 367 66 85 Wyczerpała się pula talonów na kastrację kocic/suk/psów rozdawanych telefonicznie. Nadal dostępne są talony na kastrację kocurów. Kolejną pulę talonów na kastrację zwierząt (kocic/kocurów/suk/psów) będzie można odbierać osobiście:

• w siedzibie Urzędu Miasta przy ul. Strycharskiej 6 - od godz. 16:00 do ostatniej osoby lub do wyczerpania puli talonów.

Talony będą wydawane mieszkańcom Kielc po okazaniu dowodu osobistego oraz książeczki zdrowia zwierzęcia. Każdej osobie przysługuje jeden talon na kota lub/i jeden talon na psa.

W przypadku telefonicznego zapisania się na talon, należy go osobiście odebrać w terminie wskazanym przez pracownika Urzędu Miasta Kielce. W razie braku odbioru w wyznaczonym terminie, talon zostanie przekazany innej osobie.

- Kastracja zwierząt to najskuteczniejsze działanie prowadzące do ograniczania ich bezdomności. Integralnym elementem tego przedsięwzięcia jest rejestracja zwierzaków w międzynarodowej bazie Safe Animal. Daje to możliwość szybkiego odnalezienia właściciela, jeżeli pies lub kot się zgubi, lub gdy zwierzę zostanie porzucone. W tym rozdaniu na talony przeznaczyliśmy kwotę 50 tys. zł. Ponadto w kolejnych miesiącach będziemy realizować dodatkowe działanie, które jest jednym ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego - podkreśla Agata Wojda, wiceprezydentka Kielc.

Talony na kastrację kotów wolno żyjących będą przekazywane organizacjom lub bezpośrednio dla zarejestrowanych karmicieli kotów. Prosimy o zgłaszanie się mailowe na adres alicja.kocielinska@um.kielce.pl przedstawicieli takich organizacji. Karmiciele kotów proszeni są o zgłaszanie zapotrzebowania na talony do Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Dyminach.