Akcja "Czyste, Zielone Miasta" odbyła się w Kielcach

Wspólne sprzątanie lasu na kieleckim Stadionie oraz sadzenie drzew przekazanych przez Nadleśnictwo Kielce. Tak wyglądała akcja, która odbyła się w sobotę w naszym mieście w ramach cyklu „Czyste, Zielone Miasta”.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Program Czysta Polska. Kielce był trzecim miastem w Polsce, gdzie w tym roku zorganizowano akcję sadzenia drzew. W sumie las na Stadionie wzbogacił się o ok. 100 kolejnych roślin takich jak buk czy lipa.

Następnie uczestnicy udali się na wspólne sprzątanie. Worki na odpady przygotowała firma Eneris Surowce. Kontener na odpady ustawiono obok parkingu leśnego przy al. Na Stadion.

Ponadto szereg atrakcji dla dzieci można było znaleźć w strefie warsztatowo-eventowej, gdzie partnerzy przygotowali m.in. gry i zabawy dot. segregacji odpadów, ekologiczne kolorowanki i broszury dot. prawidłowej segregacji odpadów.

Celem akcji „Czyste, Zielone Miasta” jest nie tylko edukacja, ale również integracja mieszkańców którzy interesują się zdrowym trybem życia w ekologicznym świecie. W ubiegłym roku Stowarzyszenie odwiedziło aż 45 miejscowości. Dzięki współpracy z władzami samorządowymi udało się zrealizować unikatowy projekt, w ramach którego zasadzono blisko 7 tys. drzew, rozdano prawie 5 tys. sadzonek i zebrano 25 ton odpadów.

Powrót na początek strony