Akcja „Lato w mieście 2021” trwa

W Muzeum Zabawek i Zabawy można zgłębiać tajniki animacji, a w Muzeum Historii Kielc odkrywać dzieje naszego miasta.

W ramach akcji „Lato w mieście” kieleckie instytucje maja różne propozycje dla dzieci i młodzieży. Można rozwijać swoje pasje, odkrywać nieznane miejsca w Kielcach, uczyć się nowych rzeczy i spędzać czas aktywnie.

W tym tygodniu w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach dzieciaki przygotowują animację wykorzystując różne techniki. Praca jest bardzo trudna i wymaga dużo cierpliwości oraz precyzji, żeby na przykład wprawić w ruch narysowaną dziewczynkę.

Z kolei Muzeum Historii Kielc zaprasza w wakacje na zajęcia podczas, których można zgłębiać tajemnice z przeszłości naszego miasta. W ramach cyklu „Muzeum w drodze” pracownicy placówki odwiedzają kluby osiedlowe. Tradycyjnie instytucja zaprasza też do swojej siedziby na warsztaty prowadzone na wystawie stałej oraz wystawach czasowych.

 

Powrót na początek strony