Akcja "Serce dla hospicjum" w VI LO im. J. Słowackiego

Uczniowie, nauczyciele i rodzice z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego zagrali w turnieju charytatywnym w ramach akcji „Serce dla hospicjum”.

W tym tygodniu wolontariusze Caritas rozpoczęli zbiórkę na rzecz stacjonarnego hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

Podczas turnieju w VI LO im. J. Słowackiego przeprowadzono zbiórkę pieniędzy do puszek, licytacje, a także kiermasz, na którym sprzedawano ciasto i pizzę. Dochód z akcji „Serce dla hospicjum”, przeznaczony zostanie na zakup aparatu do ćwiczeń przy łóżku, klinów do pomocy w ułożeniu pacjenta oraz przenośnego masażera.

- Turniej charytatywny organizowany jest po raz piąty, wpisał się już w tradycję naszej szkoły, natomiast jest tylko jednym z działań jakie podejmujemy, aby wspomagać kieleckie hospicjum. Wolontariat w naszej szkole działa na szeroką skalę. Zaczęliśmy już we wtorek, nasi uczniowie uczestniczyli w koncercie z okazji międzynarodowego dnia chorego, wydarzenie zorganizowano we współpracy z Państwową Szkołą Muzyczną w Kielcach - mówi  Katarzyna Cedro, dyrektor VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego.

Turniej to wynik aktywności działającego w szkole koła Caritas. Na boisku liczyła się nie tylko sportowa rywalizacja, ale przede wszystkim cel – pomoc dla kieleckiego hospicjum i uwrażliwienie na potrzeby osób terminalnie chorych.  Atrakcją turnieju był pokazowy mecz między nauczycielami i pracownikami szkoły, a rodzicami. Wydarzenie zakończyło wręczenie pamiątkowych pucharów.

Akcja „Serce dla hospicjum” potrwa do końca tygodnia. Kwestujących z puszkami będzie można spotkać w kieleckich galeriach handlowych, a w piątek na ulicy Sienkiewicza. Zbiórki rozpoczną się o godzinie 9.00 i potrwają do 15.00.

Powrót na początek strony