Akcja zima. Gdzie interweniować w sprawie odśnieżania dróg?

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach, 1 grudnia uruchomił całodobowy dyżur pracowników, którzy kontrolować będą sytuację na drogach. Nadzór prowadzony jest zarówno poprzez kamery monitoringu, jak i patrole w terenie. Drogowcy w gotowości są już od 1 listopada, sprzęt zimowego utrzymania dróg jest w pełni sprawny, a w magazynach zapas soli i piasku.

Zgłoszenia w zakresie zimowego utrzymania dróg można kierować pod numer telefonu: 41 34 02 890.

KOLEJNOŚĆ ODŚNIEŻANIA ULIC

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, obowiązuje kolejność odśnieżania ulic. Te zostały podzielone na trzy grupy. W pierwszej znalazło się ponad 80 ulic podstawowego układu komunikacyjnego miasta, w tym również drogi krajowe i wojewódzkie przebiegające przez stolicę regionu. W drugiej kolejności jest 157 ulic o istotnym znaczeniu komunikacyjnym. Trzecią grupę tworzą pozostałe 284 ulice, głównie o charakterze lokalnym.

Wykaz ulic według kolejności zimowego utrzymania dostępny jest na stronie Miejskiego Zarządu Dróg.

Pracownicy Miejskiego Zarządu Dróg na bieżąco śledzą prognozy pogody i komunikaty meteorologiczne i w razie konieczności wydają odpowiednią dyspozycję do operatora, czyli Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.

MZD na bieżąco kontroluje to, gdzie obecnie znajdują się pługopiaskarki i w razie potrzeby koryguje ich trasy. Wszystkie pojazdy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych wyposażone są w nadajniki GPS.

Całodobowy dyżur pracowników MZD potrwa do końca zimowej akcji utrzymania dróg.

PEŁNE MAGAZYNY SOLI I PIACHU

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych zapewnia, że jest przygotowane na opady śniegu i gołoledź. Spółka zakupiła 2,5 tys. ton soli i około 6 tys. ton piachu. Zapasy te powinny zabezpieczyć większą część zimy, a w razie potrzeby będą one systematycznie uzupełniane.

Podobnie jak w ubiegłych latach, do odśnieżania i posypywania ulic odpowiednią mieszanką posłużą 24 specjalistyczne pojazdy.

Powrót na początek strony