Akcja "Zima" rozpoczęta

Pługopiaskarki, lekkie pojazdy i kilkadziesiąt osób skierowanych do odśnieżania i posypywania solą oraz piaskiem traktów pieszych. Pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych, które na zlecenie miasta zajmuje się zimowym utrzymaniem dróg, rozpoczęli akcję „Zima”.

Pierwsze pługopiaskarki wyjechały na kieleckie ulice ok. godziny 1 w nocy. Akcja patrolowo-interwencyjna płynnie przeszła w akcję czynną, w ramach której systematycznie odśnieżane jest całe miasto. Do działania skierowano 24 pojazdy, w tym pługopiaskarki oraz ciągniki z pługiem i rozsiewaczem.

Jak co roku, ulice w stolicy województwa świętokrzyskiego podzielono na trzy kategorie. W pierwszej znajdują się ulice podstawowego układu komunikacyjnego, w tym drogi krajowe i wojewódzkie. Druga to 158 ulic o istotnym znaczeniu komunikacyjnym. Trzecią tworzy 285 ulic, które mają charakter lokalny. Ich wykaz dostępny jest na
stronie internetowej Miejskiego Zarządu Dróg
.

Zgłoszenia w zakresie zimowego utrzymania można kierować pod numer telefonu 41 34 02 890.

Pracownicy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych zajmują się także odśnieżaniem chodników, przejść dla pieszych, przystanków, deptaków i terenów parkowych. Prace wykonywane są ręcznie lub z użyciem lekkiego sprzętu. Od godziny 6 rano na kieleckie ulice ruszyło 50 osób do odśnieżania i posypywania chodników oraz przystanków.

Powrót na początek strony