Ambasador Rumunii z wizytą w Kielcach

Cosmin Onisii, Ambasador Rumunii w Polsce gości w Kielcach. Jednym z punktów jego wizyty był Kielecki Park Technologiczny, gdzie spotkał się z wiceprezydent Bożeną Szczypiór oraz dyrektor KPT Justyną Lichosik.

Ambasadorowi towarzyszyli Stefan Porojan, Radca Ambasady ds. Handlu i Gospodarki oraz Ioana Mircea, attaché, ds. Kontaktów Międzynarodowych.

Rozmowy dotyczyły głównie potencjału Miasta w zakresie rozwoju przedsiębiorczości. Wiceprezydent Bożena Szczypiór przypomniała, że od 2008 r. Kielce współpracują z rumuńskim miastem Bacau. – Cieszymy się, że często widujemy się z tamtejszymi włodarzami podczas wizyt studyjnych. Możemy dzielić się naszymi doświadczeniami, czerpiemy wiedzę m.in. w zakresie wsparcia biznesu – powiedziała wiceprezydent. Dodała, że Kielce ze względu na dobrą lokalizację i potencjał kadr zwracają uwagę inwestorów. Dodatkowym atutem jest położone w odległości 70 km od miasta radomskie lotnisko. – Jako urząd, za pośrednictwem Centrum Obsługi Inwestora, pomagamy inwestorom, którzy lokują tu swoje biznesy. Podpowiadamy jakich formalności dokonać, staramy się przyspieszyć proces inwestycyjny – mówiła wiceprezydent.

Ambasador zwrócił uwagę na to, że Miasto Kielce jest ważnym ośrodkiem gospodarczym o dużym potencjalne kulturalnym i edukacyjnym, atrakcyjnym inwestycyjnie. – Jestem pod wrażeniem rozwoju Kielc. Mam świadomość potencjału miasta, dlatego chętnie spotkałem się z lokalnymi przedsiębiorcami – mówił. Podkreślił, że wizyta jest okazją do ożywionej, korzystnej dyskusji nt. możliwości i obszarów współpracy, skoncentrowanej  na projektach gospodarczych.

Powrót na początek strony