"Arka czasu" w Teatrze „Kubuś” z najlepszą aktorką młodego pokolenia

Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego zaprasza w niedzielę, 23 października o godz. 16 na spektakl ARKA CZASU w reż. Tomasza Kaczorowskiego. W roli Lidki zobaczymy Aleksandrę Sapiaską, która w tym roku otrzymała Nagrodę im. Leona Schillera przyznawaną młodemu artyście przez ZASP.

„Nie sposób było nie zachwycić się jej rolą Lidki w spektaklu ARKA CZASU według powieści Marcina Szczygielskiego w reżyserii Tomasza Kaczorowskiego, będącej dramatyczną opowieścią o losach dzieci zbiegłych z warszawskiego getta, a ukrywających się na terenie ogrodu zoologicznego. Stworzona przez aktorkę postać pełna była autentycznych emocji i dziecięcego wdzięku, znakomicie i perfekcyjnie zgrywając się z animowaną ciężką lalką niemal równą jej wzrostem tak, że widz pozostawał nieświadomy jej wagi” – napisał zarząd Związku Artystów Scen Polskich. Wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia są: Kazimierz Dejmek, Krzysztof Lupa, Krystyna Janda i Wojciech Pszoniak.

Aleksandra Sapiaska jest absolwentką Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej Filii w Białymstoku, do zespołu Teatru „Kubuś” w Kielcach dołączyła w sierpniu 2021 roku. Aktorka została uhonorowana za rok 2021 jako „niezwykle utalentowana młoda artystka, która zabłysnęła w spektaklach macierzystego teatru”.

ARKA CZASU to przejmująca i jednocześnie wciągająca opowieść o wielkiej przyjaźni, miłości oraz chęci przetrwania. Warto zaznaczyć, że spektakl opowiada o wojnie bez okrucieństwa.

„Tematy trudne ciężko jest poruszać z dziećmi, gdyż za wszelką cenę staramy się je uchronić przed tym co złe. (…) Opowiedzieć o pełnej terroru wojnie, ale w sposób subtelny, nie wzbudzający przestrachu, to rzecz niełatwa. Choć zdarzają się przykłady pokazujące że nie jest to niemożliwe. Taka jest Arka czasu Marcina Szczygielskiego przeniesiona na scenę Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach” – napisał w recenzji Paweł Kluszczyński (e-teatr.pl).

Fot. Anna Kaleta

Powrót na początek strony