Autobusy z Kielc pojechały do Winnicy

Do naszego miasta partnerskiego trafiły dwa pojazdy marki Solaris Urbino 12. Na zaproszenie Prezydenta Bogdana Wenty do Kielc przyjechał zastępca mera Winnicy Andrij Ocheretnyj. Przekazanie autobusów odbyło się podczas obchodów jubileuszu 15-lecia firmy Kieleckie Autobusy Spółka Pracownicza.

W wydarzeniu wzięli udział sekretarz miasta Szczepan Skorupski, dyr. Zarządu Transportu Miejskiego Barbara Damian i dyr. Kieleckiego Parku Technologicznego Justyna Lichosik.

Przekazanie dla Winnicy autobusów wraz z kompletem części zamiennych oraz ładunkiem w postaci żywności mogło być zrealizowane dzięki współpracy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Sp. z o.o., Kieleckich Autobusów Spółka Pracownicza, Fundacji Fabryki Marzeń rodziny Sołowow, Studia Kolporpress, Kieleckiego Parku Technologicznego oraz Miasta Kielce.

Miasto Kielce zwróciło się z prośbą o podarowanie Winnicy dwóch autobusów do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Udzieliło także wsparcia m.in. w kwestiach przekroczenia granicy, odprawy i zgłoszeń.

- Kielce dokładają wszelkich sił i starań, aby wesprzeć przyjaciół i partnerów z Ukrainy w obliczu niesprowokowanej napaści Rosji. Do tej pory przekazaliśmy do Winnicy ponad 160 ton pomocy humanitarnej. W ostatnich dniach do miasta partnerskiego trafiły 4 quadrocoptery wysokiej klasy. W okresie wakacji zorganizowaliśmy obozy dla kilkuset dzieci z Ukrainy – mówi Prezydent Kielc, Bogdan Wenta, który spotkał się z zastępcą mera Winnicy przed uroczystym przekazaniem auto­busów. Otrzymał od niego spe­cjalny grawerton z podziękowa­niami za okazaną pomoc.

Dwa miasta - jedno serce! - czytamy między innymi na gra­wertonie.

Dodatkowo MPK przekazało dwa autobusu samorządowi miasta Równe w Ukrainie, które zwróciło się z prośbą o taką pomoc bezpośrednio do Przedsiębiorstwa.