Barokowe stroje z ekologicznych materiałów. Finał konkursu dla uczniów podstawówek

W czwartek, 7 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Staszica w Kielcach odbędzie się finał II edycji Wojewódzkiego Konkursu „Ökomode – ekologiczna moda niemieckiego obszaru językowego”. W wydarzeniu wezmą udział uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kielce Bogdana Wenty.

Celem konkursu jest promowanie zainteresowań i postaw ekologicznych, popularyzacja wiedzy dotyczącej segregacji i recyklingu oraz uwrażliwienie na konieczność dbania o środowisko naturalne. Jednocześnie wydarzenia ma zachęcać młodych ludzi do nauki do nauki języka niemieckiego. Wszystko z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno-komputerowej.

Uczestnicy trzeciego etapu konkursu wykonają na bazie ekologicznych materiałów i tekstyliów ubiór inspirowany strojem okresu Baroku, w którym zaprezentują się „na czerwonym dywanie”.

Partnerami konkursu są: Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Promniku, Wydział Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem Urząd Miasta Kielce. Wydarzenie wsparł również Instytut Goethego w Warszawie.

img_20220405_123648.jpg ekomodabarokowa (2).jpg