Barwinek pokonał Ślichowice w „Bitwie na Dzwony”

Znamy wyniki tegorocznej edycji „Bitwy na Dzwony”. Tym razem w proekologicznej akcji rywalizowały osiedla Barwinek i Ślichowice, na terenie których Miasto Kielce zorganizowało pikniki rodzinne z okazji obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego.

Do kontenerów na odpady z tworzyw sztucznych,  podstawionych przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. na place przy Szkołach Podstawowych nr 32 oraz nr 25, mieszkańcy wrzucali plastikowe butelki PET. W zamian za każde trzy - otrzymywali upominek. Po zważeniu „dzwonów” okazało się, że zwycięzcą rywalizacji jest Barwinek, który uzyskał wynik 15 kg. Ślichowice przyniosły 8 kg butelek.

Była to trzecia edycja „Bitwy na Dzwony”. W pierwszej, zorganizowanej rok temu podczas Dnia Samorządu Terytorialnego, rywalizowały osiedla Bocianek i KSM. Mieszkańcy przynieśli po 8 kg. Butelek PET. W drugiej edycji, która odbyła się we wrześniu 2021 r. podczas „Festiwalu Wiatru”, zmierzyły się osiedla Uroczysko i Podkarczówka. Wygrało to pierwsze. Zebrano 10 kg opakowań, zaś na Podkarczówce o 2 kg mniej.

Akcja będzie kontynuowana na kolejnych imprezach organizowanych przez Miasto, których program koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Powrót na początek strony