Barwinek vs. Ślichowice. Bitwa na dzwony

Mieszkańców osiedli Barwinek i Ślichowice zapraszamy do ekologicznej rywalizacji. Kolejna edycja akcji pod hasłem „Bitwa na dzwony” odbędzie się 27 maja podczas pikników rodzinnych zorganizowanych w godzinach od 12:00 do 16:00 z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Kielcach.

Tym razem będziemy się bawić na terenach przy Szkołach Podstawowych nr 32 oraz nr 25. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami ustawi tam kontenery (tzw. „dzwony”) na opakowania z tworzyw sztucznych. Każdy, kto przyniesie minimum trzy butelki plastikowe PET otrzyma upominek - torbę na zakupy lub plecak. 

Po zakończeniu akcji kontenery zostaną zważone, dzięki czemu będzie wiadomo, które osiedle wygrało w tej rywalizacji.

Na uczestników pikników czeka wiele atrakcji, występy młodych artystów m.in. wychowanków Domu Kultury „Zameczek” oraz Młodzieżowego Domu Kultury, ciekawe animacje, pokazy wielkich baniek, liczne konkursy z nagrodami, turnieje sportowe, różnorodne warsztaty i prezentacje.

Dzień Samorządu Terytorialnego będzie okazją do prezentacji tego, czym na co dzień zajmuje się samorząd Kielc, do pokazania i promowania oferty jednostek organizacyjnych miasta, a także instytucji działających na rzecz mieszkańców.

Miasto Kielce zaprasza kielczan, a także przebywających w naszym mieście gości, w tym społeczność ukraińską. Niech to będzie święto integracji międzyludzkiej i wspólnoty, tak potrzebnej w tych trudnych czasach.

Dzień Samorządu Terytorialnego w Kielcach

Powrót na początek strony