Będą nowe atrakcje w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń

Ławka solarna z hot spotem Wi-Fi i czujnikiem smogu? A może instrumenty muzyczne? Dzięki Kieleckiemu Budżetowi Obywatelskiemu te i inne ciekawe atrakcje znajdziecie w Energetycznym Ogrodzie Doświadczeń.

Trwają prace dotyczące rozbudowy Ogrodu w ramach projektu pn.: „Energetyczny Ogród Doświadczeń – dźwiękowy plac zabaw”, który realizowany jest ze środków Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Dzięki projektowi zostaną zamontowane nowe atrakcje dla dzieci. Powstanie skałka wspinaczkowa, ścieżka sensoryczna, stacja naprawy rowerów, ławka solarna z funkcją ładowania telefonu, hot spotem Wi-Fi i czujnikiem smogu oraz instrumenty muzyczne tj. kamienne cymbały, rury głosowe i wiele innych.

– Energetyczny Ogród Doświadczeń przez wiele osób w mieście Kielce uważany i rozpoznawany jako najlepszy plac zabaw, faktycznie jest wyjątkowy. Zlokalizowaliśmy tam wiele urządzeń podzielonych na kilka stref. Mamy strefę relaksu, sportową, grillową, a także strefę urządzeń m.in. optycznych i mechanicznych, gdzie dzieci mogą eksperymentować oraz poznawać zjawiska fizyki – mówi Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

Na terenie Ogrodu odbywają się różnego rodzaju koncerty, wydarzenia, projekcje filmowe. Jest także sporo zieleni, która daje cień i świeże powietrze.

– Od dłuższego czasu myśleliśmy, aby rozbudować Ogród. Bardzo się cieszę, że dzięki głosom kielczan i ich aktywności pojawiła się inicjatywa projektu zgłoszonego do Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego w ubiegłym roku, która uzyskała poparcie wśród mieszkańców – dodaje Justyna Lichosik.

Prace potrwają do połowy listopada. W tym czasie teren Energetycznego Ogrodu Doświadczeń jest wyłączony z użytkowania dla odwiedzających.

Źródło: Energetyczne Centrum Nauki Industria

Fot. KPT

Powrót na początek strony