Bezpieczeństwo ponad wszystko. Targi dla służb w Targach Kielce

- Nowocześnie wyposażeni i wyszkoleni policjanci i funkcjonariusze innych służb są gwarancją bezpieczeństwa dla mieszkańców naszych miast i wsi. Targi Kielce to doskonałe miejsce by rozmawiać o obronności – powiedział prezydent Bogdan Wenta podczas inauguracji POLSECURE 2023.

Międzynarodowe Targi POLSECURE to efekt współpracy Targów Kielce z Komendą Główną Policji. Jak informują organizatorzy, specjalistyczne wydarzenia wymaga merytorycznego i taktycznego wsparcia, które kielecki ośrodek otrzymał od Komendy Głównej Policji. W projekt zaangażowali się również przedstawiciele:  Komendy Głównej Straży Granicznej, Służby Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego,  Komisji Nadzoru Finansowego, Główny Inspektora Transportu Drogowego, Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Służby Ochrony Państwa, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Do udziału w wystawie, zgłosiło się blisko 140 wystawców. Partnerem Strategicznym Targów POLSECURE została firma WB Group, jeden z największych polskich koncernów,  specjalizujący się w projektowaniu i produkcji zaawansowanych technologicznie rozwiązań w sektorze obronnym i cywilnym.

Prezydent Bogdan Wenta zauważa, że razem z Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego oraz Międzynarodowymi Targami Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO, Targi Kielce stają się specjalistami w zakresie wydarzeń dla tego sektora. - Czasy nadal mamy niespokojne. Wojna za naszą wschodnią granicą wciąż trwa, a docierają do nas także różne sygnały z innych regionów świata. Wiemy również, że działania związane z wojną czy tzw. terroryzmem państwowym mogą wykraczać daleko poza teren faktycznego konfliktu i stanowić realne zagrożenie u nas. Dlatego bezpieczeństwo wewnętrzne jest równie ważne, jak to międzynarodowe. Szczególnie ważne jest to zagadnienie dla samorządów – powiedział prezydent podczas inauguracji POLSECURE.

Obok ekspozycji kluczowym elementem wydarzenia są konferencje. Dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Policyjna organizowana przez Komendę Główną Policji oraz organizowana w drugim dniu konferencja Straży Granicznej.  „Pewność w identyfikacji ofiar – rola zespołu DVI na miejscu katastrof masowych” czy „Przeciwdziałanie zagrożeniom ze strony bezzałogowych statków powietrznych” to tylko niektóre tematy policyjnych prelekcji. Z kolei funkcjonariusze straży granicznej będą poruszali niezwykle istotne zagadnienia, takie jak: „Ochrona granicy zewnętrznej UE w obliczu wyzwań migracyjnych w Europie” czy „Rozwiązania praktyczne wpływające na skuteczność ochrony granicy polsko-białoruskiej i polsko-ukraińskiej”.

Uzupełnieniem wydarzenia będą pokazy i prezentacje. W programie znalazły się między innymi: występ Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, pokaz mundurów Policji oraz Straży Granicznej, prezentacja Motocyklowej Asysty Honorowej, pokaz dynamiczny Wydziału Zabezpieczeń Działań Straży Granicznej z użyciem psa bojowego, warsztaty gotowości COMBAT DEFENSE czy oględziny

Targi potrwają do 27 kwietnia.

Godziny otwarcia:

25.04.2023: 10.00-17.00 (rejestracja zwiedzających do godz. 16.30), dzień dla branżowych zwiedzających

26.04.2023: 10.00-17.00 (rejestracja zwiedzających do godz. 16.30), dzień dla branżowych zwiedzających

27.04.2023: 10.00-15.00 (rejestracja zwiedzających do godz. 14.30), dzień otwarty dla publiczności

Powrót na początek strony