Biała noc na początek Święta Kielc

Zabawy i filmy na dziedzińcu Muzeum Zabawek i Zabawy, koncert gitarowy w Galerii Sztuki Współczesnej „Winda”, przymierzanie kostiumów ze spektakli Kieleckiego Teatru Tańca, ostatnie przedstawienie w starej siedzibie Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach im. Stefana Karskiego czy nocne zwiedzanie Wzgórza Zamkowego z przewodnikiem. W dawnym budynku synagogi można było zobaczyć tradycyjne tańce żydowskie i skosztować tradycyjnych potraw. Dla chętnych była podróż zabytkowym Ikarusem do Centrum Geoedukacji, Ogrodu Botanicznego i Energetycznego Centrum Nauki.

Kielczanie podczas Białej Nocy mogli bezpłatnie zwiedzić wszystkie miejskie instytucje kultury, które z okazji Święta Kielc przygotowały dodatkowe atrakcje.

W swoje progi zaprosiły także: Instytut Dizajnu, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, Muzeum Hammonda, Biuro Wystaw Artystycznych, Dom Kultury Zameczek, Energetyczne Centrum Nauki, Ogród Botaniczny i Centrum Geoedukacji.

W sobotę zapraszamy do wspólnej zabawy na ul. Sienkiewicza, Placu Artystów, w Parku Miejskim, na kieleckim Rynku, przy Kieleckim Centrum Kultury i na Skwerze im. Ireny Sendlerowej.

Święto Kielc 22 czerwca

Święto Kielc 23 czerwca

Powrót na początek strony