Bieg „Z pasji do Gorzowa” dotarł do Kielc. Udowadniają, że chcieć to móc

Biegną, by pokazać, że mimo nawet głębokich życiowych kryzysów, można poskładać swoje życie. Pięciu biegaczy wyruszyło 2 lipca z Gorzowa Wielkopolskiego. Zamierzają w 29 dni przebiec całą Polskę, odwiedzając po drodze wszystkie miasta wojewódzkie. Na kielecki Rynek dotarli w sobotę, 16 lipca po piętnastu dniach biegu. Tę wyjątkową sztafetę przywitał dyrektor Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura.

Grupa biegaczy pod opieką Tomasza Manikowskiego – gorzowskiego radnego, lidera i pomysłodawcy biegu to ludzie po przejściach, w większości podopieczni „Fundacji Dogonić Marzenia”.

W grupie ludzi z pasją znaleźli się:

Grzegorz Miłota - podopieczny Fundacji Tomka Manikowskiego „Dogonić Marzenia”, mimo wielu dysfunkcji żyje z pasją, ukończył wiele maratonów, jest stałym uczestnikiem wszystkich sportowych projektów Fundacji Tomka Manikowskiego „Dogonić Marzenia”;

Michał Wertak - były mistrz Polski w kolarstwie, ma 37 lat, bieg to dla niego forma terapii;

Sebastian Sommerfeld -  pracownik szpitala oddziału uzależnień dla kobiet Wojewódzki Szpital Specjalistyczny dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Ciborzu. Od początku jest wsparciem dla organizatorów biegu trzeźwości. Treningi i przygotowania do biegu „Z pasji do Gorzowa” rozpoczął w maju;

Patryk Małecki - 28 lat, do niedawna bezdomny, obecnie mieszkaniec Domu na zakręcie w Starym Polichnie.  Bieg jest dla niego formą terapii;

Bolesław Tomczyk - logistyk biegu i kierowca. Jest przyjacielem Fundacji Tomka Manikowskiego „Dogonić Marzenia”.

Przed dotarciem do Kielc odwiedzili m.in. Szczecin, Bydgoszcz, Toruń, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Warszawę i Łódź. Za nimi 1300 km biegu. W niespełna miesiąc planują pokonać odległość 2500 kilometrów. W niedzielę, 17 lipca z Kielc wyruszą do Lublina. W każdym z odwiedzanych miast spotykają się z mieszkańcami, by opowiedzieć o swoich pasjach, marzeniach i mieście z którego pochodzą.

Bieg ma formę sztafety. Biegacze wymieniają się na trasie kilka razy, tak by odpowiednio rozłożyć siły. Na trasie dołączają do nich inni chętni biegacze z Polski, by wspólnie pokonać dziennie dystans około 100 km.

Zakończenie biegu planowane jest na sobotę 30 lipca, na gorzowskim Starym Rynku.