Bilardziści juniorzy z Kielc najlepsi w Polsce

Młodzi zawodnicy Nosanu Kielce w ostatnich w tym roku zawodach Grand Prix Polski Juniorów - Junior Tour rozegranych w Łodzi, zwyciężyli we wszystkich rankingach. Dla klubu to najlepszy wynik w jego blisko 30-letniej historii.

W grupie dziewcząt najlepsza się okazała Izabel Jońska (Nosan Kielce), która w finałowym pojedynku pokonała Karinę Cuper (Green Club Gdańsk) 3-0. Trzecie miejsce wywalczyła natomiast Martyna Matjas z UKS Miłek Wiślica. W grupie chłopców na najniższym stopniu zawody zakończył natomiast Jeremi Nowak z Nosanu Kielce, a tuż za podium na piątej pozycji sklasyfikowany został Jakub Chrobot.

Kieleccy juniorzy zdominowali klasyfikację końcową rankingów juniorów na sezon 2022. W grupie dziewcząt numerem jeden została Izabella Jońska. W grupie juniorów starszych zwyciężył natomiast Jeremi Nowak. Kwalifikację do przeszłorocznych finałów mistrzostw Polski wywalczyło natomiast aż sześciu chłopców i jedna dziewczyna.

Starty zawodników są dofinansowane ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, Urzędu Miasta Kielce oraz partnerów Klubu.

Stowarzyszenie Bilardowe Nosan Kielce to jeden z najstarszych klubów w Polsce. Zawodnicy i drużyna wywalczyli ponad 350 medali w mistrzostwach świata.