„Biografie czasem pisane...” w V Liceum Ogólnokształcącym

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach odbyła się uroczysta akademia oraz spotkanie pt. „Biografie czasem pisane...”, którego gościem był prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Wydarzenie miało artystyczny charakter i było okazją do przypomnienia biografii i postaci Józefa Piłsudskiego. Uczniowie nawiązali do jego charyzmy, wiary w wygraną i determinacji w dążeniu do wyznaczonego celu

Drugą częścią uroczystości było spotkane z cyklu „Biografie czasem pisane...”, którego celem jest zapoznanie uczniów z wybitnymi postaciami współczesnego życia publicznego oraz zachęcenie młodzieży do pracy nad sobą i wzmacniania wiary w siebie. Bohaterem dzisiejszego spotkania był prezydent Kielc Bogdan Wenta, a tematem przewodnim rozmowy było pytanie: Czy sport to dziedzina, w której charyzma, wiara w wygraną i determinacja są kluczem do sukcesu?

Uczniowie mieli okazję poznać prezydenta Kielc nie tylko jako włodarza miasta, ale jako sportowca, trenera, człowieka spełnionego, pełnego charyzmy oraz mogli usłyszeć, co jest czynnikiem generującym sukces.

Powrót na początek strony