Biznesowe spotkania na targach ENEX

- Przechodzenie na alternatywne źródła energii to dziś proces nieodwracalny, dlatego przemysł energetyczny tak bardzo się rozwija, co pokazały dwudniowe targi ENEX – mówi prezydent Bogdan Wenta, który w drugim dniu wystawy spotkał się z przedstawicielami firm wystawiających się.

Podczas dwudniowego wydarzenia, w dniach 7-8 lutego, prezentowane były najnowsze osiągnięcia branży energetycznej. Była to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń podczas konferencji, forów i branżowych spotkań.

- W ofercie przeważała fotowoltaika i widać było jak zmieniły się komponenty i całe oprzyrządowanie. Dlatego wśród wystawców byli także producenci części do paneli fotowoltaicznych. To kolejny rodzaj biznesu, który się rozwinął – zauważa prezydent Bogdan Wenta.

Prezydent odwiedził stoisko firmy FRONIUS Solar Energy Polska (spółka- córka Fronius International - z kapitałem austriackim), która jest liderem w zakresie fotowoltaiki na całym świecie, produkując swoje urządzenia w Austrii i wspierając swoich przedstawicieli w ponad 30 krajach.  

Wśród dużych, znanych na rynku przedsiębiorstw swoją ofertę prezentowała też rodzima, kielecka firma 4ECO. – Warto promować nasze firmy. Mamy się czym pochwalić. Jestem pod wrażeniem, jak dynamicznie ta spółka się rozwija wchodząc również w partnerstwa z zagranicznymi koncernami – mówi prezydent. Przedsiębiorstwo zajmuje się dystrybucją oraz instalacją rozwiązań z zakresu fotowoltaiki oraz nowoczesnych pomp ciepła.

- Istotnym elementem, który zauważyłem, to podejście nie tylko do dużych odbiorców, ale też do indywidualnych, w tym rozwiązania dla domów, ale również  dla budownictwa wielorodzinnego, w tym dużych bloków, które dzięki temu mogą stać się samowystarczalne – zauważa prezydent. I to właśnie oferta spółki 4ECO skierowana jest do klientów indywidualnych, oraz do instytucji publicznych i przedsiębiorców.

Prezydent spędził także czas z przedstawicielami Energy 5, z siedzibą w Gostyninie. To globalny potentat w produkcji najwyższej jakości mocowań fotowoltaicznych, prowadzący sprzedaż w 16 krajach oraz spółki Hiconics, która koncentruje się na własnych badaniach, własnej produkcji i marketingu magazynów energii/inwerterów optycznych do zastosowań mieszkaniowych, rozproszonych fotowoltaicznych EPC, przetwornic częstotliwości średniego i niskiego napięcia oraz innych kluczowych technologii.

Powrót na początek strony