Bliżej biznesu. W Mostostalu Kielce stawiają na jakość i doświadczenie

Kompleksowe projektowanie, wykonanie i montaż konstrukcji stalowych to główna działalność Mostostalu Kielce S.A. To kolejna firma, którą odwiedził prezydent Kielc Bogdan Wenta w ramach projektu „Bliżej biznesu”.

Od początku swojej działalności spółka zajmuje się produkcją i montażem konstrukcji stalowych wszystkich typów. Mostostal Kielce S.A. to prężna i nowoczesna firma, lider na polskim rynku w zakresie realizacji inwestycji w przemyśle, energetyce i ochronie środowiska oraz w budowie stalowych mostów i wiaduktów.

- Wszystkie obiekty stalowe na trasie S7 od miejscowości Jędrzejów do granic miasta czyli Węzła Północ wyprodukował i zmontował Mostostal Kielce. Elementy, które wychodzą z naszego zakładu ważą około 40, 50 ton i wymagają naprawdę wysokiej jakości wykonania. Większość naszych mostów jest ulokowanych na terenie całego kraju, ale nie tylko w kraju, bo dużo wykonujemy i montujemy konstrukcji za granicą, we Francji, w Austrii, w Niemczech, w Czechach. Jesteśmy firmą nie tylko polską, ale i o europejskim zasięgu – mówi prezes zarządu Mostostalu Kielce S.A. Krzysztof Rusiecki.

Kielecki zakład jest częścią Grupy Kapitałowej Mostostal Warszawa S.A. Początki tej firmy sięgają okresu powojennego, kiedy to utworzono Przedsiębiorstwo Budowy Mostów i Konstrukcji Stalowych Mostostal. Jego celem była odbudowa przepraw zniszczonych w czasie okupacji. Kielecki oddział został otwarty w latach 60-tych ubiegłego wieku, w celu budowy cementowni i zakładów wapienniczych na Kielecczyźnie. Zakład uczestniczył w budowie prawie wszystkich cementowni w kraju.

- Podczas wizyty w zakładzie, mogliśmy zaobserwować niezwykły profesjonalizm i wysoki poziom doświadczenia załogi, która odpowiada za przygotowanie wielotonowych elementów konstrukcji mostów czy wielkogabarytowych budynków. Bardzo się cieszę, że mamy firmę, która jest rozpoznawana i szanowana na rynku i dlatego wygrywa różnego rodzaju przetargi na budowę niesamowicie wielkich konstrukcji – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Mostostal Kielce S.A. zatrudnia obecnie niemal 400 pracowników. Doświadczona kadra inżynierska i załoga pionu montażowego, gwarantuje optymalne rozwiązania technologiczne oraz najwyższe standardy w produkcji i ochronie środowiska. W związku z dynamicznym rozwojem firma poszukuje nowych pracowników.

- Jesteśmy nastawieni na zatrudnianie osób chętnych do pracy i takich, które same się u nas jej nauczą. Organizujemy dla pracowników różne kursy. Większość brygadzistów, to są nasi wychowankowie. Maszynę zawsze można kupić jak się ma pieniądze, a wychowanie załogi, to jest praca na pokolenia. Staramy się ludziom pomagać w ich problemach, aby lepiej zarabiali, żeby po prostu byli zadowoleni z pracy, wiązali się z nami i nie uciekali od nas – podkreśla prezes Krzysztof Rusiecki.

Mostostal Kielce S.A. współpracuje również z Politechnika Świętokrzyską. - Uczestniczymy w takim programie, w którym promujemy i oceniamy prace studentów w zakresie naszej produkcji, a dla najlepszych fundujemy nagrody i proponujemy pracę – dodaje prezes Mostostalu Kielce S.A.

W ciągu kilkudziesięciu lat działalności Mostostal Kielce S.A. zrealizował setki hal o różnym przeznaczeniu. Firma wznosiła konstrukcje stalowe dla tak prestiżowych obiektów jak hala Tauron Arena w Krakowie czy biurowiec Rondo 1 w Warszawie o wysokości 192 metrów.

Spotkania w ramach cyklu „Bliżej biznesu” koordynuje Biuro ds. Przedsiębiorczości i Centrum Obsługi Inwestora we współpracy z Biurem Prasowym Urzędu Miasta Kielce. 

Powrót na początek strony