Nowoczesna strefa sportu przy ulicy Kredowej

Zakończyła się budowa boisk ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Kredowej na osiedlu Ślichowice. Pozostały już ostatnie odbiory. Kompleks wzbogacił się również o siłownię zewnętrzną ze strefą „workout” oraz małą architekturę.

Zniszczona, asfaltowa nawierzchnia, odrapane kosze i przerdzewiałe ogrodzenie. Tak do niedawna wyglądały boiska przy ul. Kredowej. Po kilku miesiącach pracy ekipy budowlanej, dziś teren ten wygląda znacznie inaczej. Mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z całkowicie przebudowanego kompleksu. Prace budowlane już się zakończyły, pozostał jeszcze odbiór dokumentacji powykonawczej. 

- Cieszymy się, że powstaje miejsce, gdzie kielczanie będą mogli aktywnie spędzać czas. Wiemy, że zapotrzebowanie na takie tereny w naszym mieście jest bardzo duże. Pokazuje to m.in. liczba zgłoszeń podobnych projektów w kolejnych edycjach Budżetu Obywatelskiego – przekonuje Prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Strefa sportowa na Ślichowicach będzie nowoczesna i bezpieczna. Wierzymy, że z obiektu skorzysta nie tylko młodzież i dzieci, ale także dorośli – dodaje.

W ramach inwestycji wybudowano dwa boiska - do gry w piłkę ręczną oraz boiska do koszykówki, z możliwością gry w siatkówkę i tenisa ziemnego. W obu przypadkach stary asfalt został zastąpiony nową nawierzchnią poliuretanową. Zamontowane zostały piłkochwyty, oświetlenie, monitoring i mała architektura, w tym ławki. Kompleks obejmuje także siłownię zewnętrzną i strefę „workout”.

- Boiska wyglądają wspaniale – chwali obiekt Maja, młoda mieszkanka Ślichowic.

Dodatkowo wykonawca wybudował także zjazd z ul. Kredowej, dojazd techniczny do boisk od strony ul. Kredowej i przebudował chodnik oraz schody przy altanie śmietnikowej.

Inwestycja kosztowała blisko 1,75 mln zł. Pieniądze te w całości pochodzą z budżetu Miasta Kielce.

Powrót na początek strony