Budimex kończy prace w Centrum Komunikacyjnym

Jak informuje dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Barbara Damian, do 12 sierpnia firma Budimex miała czas na zakończenie prac i rozpocznie się odbiór inwestycji, a 1 września z dworca odjadą pierwsze autobusy.

Natomiast uroczyste otwarcie Centrum Komunikacyjnego odbędzie się 27 sierpnia. O godzinie 13.00 zaplanowano oficjalne uroczystości z udziałem zaproszonych gości. Natomiast od godz. 17.00 do 19.00 będzie można zwiedzać zmodernizowany dworzec. W tym czasie w strefie pokazów odbędą się warsztaty i występy przygotowane przez miejskie instytucje kulturalne.

Wieczorem również dużo się będzie działo. Dla kielczan zagrają kielczanie – na scenie z ograniczoną liczbą widzów wystąpią zespół Mafia i KASA. Gwoździem programu będzie widowisko światło-dźwięk, przygotowane przez pochodzącego z Kielc, światowej sławy artystę videomappingu Dariusza Makaruka.

Inwestycja pn. Budowa Centrum Komunikacyjnego wraz z Systemem Informacji dla Pasażerów (przebudowa, rozbudowa i modernizacja istniejącego zespołu dworca autobusowego przy ul. Czarnowskiej 12 w Kielcach) stanowi jedno z dziewięciu zadań realizowanych w ramach projektu: Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach.

Projekt wart ponad 68 mln zł, uzyskał dofinansowanie ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

POLSKA WSCHODNIA EFRR.jpg

Powrót na początek strony