Budowa hali sportowej przy „Żeromskim” zakończona

Obok najstarszej kieleckiej szkoły powstała wielofunkcyjna i nowoczesna hala sportowa. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego oprócz nowych boisk będą mieli do dyspozycji siłownię, salę fitness, sanitariaty oraz dodatkowe sale dydaktyczne. Trwa wyposażanie pomieszczeń w nowy sprzęt. Od stycznia młodzież będzie mogła korzystać z nowej hali sportowej.

Nowa hala sportowa powstała w miejscu dawnego, asfaltowego boiska. Główne wejście znajduje się od strony ulicy ks. Piotra Ściegiennego.

- Jestem przekonany, że obiekt będzie dobrze służyć uczniom i nauczycielom szkoły. Zaplecze sportowe pozwoli na prowadzenie zajęć na wysokim poziomie, co zachęci młodych ludzi do aktywności fizycznej i rozwijania sportowych pasji – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

- Oprócz nowej hali sportowej, powstały też dodatkowe sale dydaktyczne, które znacznie poprawią komfort nauki i organizację pracy w szkole – dodał zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki, który odwiedził placówkę wraz z pracownikami Biura Inwestycji UM Kielce.

Na tę inwestycję „Żeromszczacy” czekali wiele lat. Na parterze budynku powstała wielofunkcyjna sala sportowa, pokój nauczycieli WF, sala fitness, siłownia, szatnie, toalety, magazyny oraz pomieszczenie socjalne. W nowej hali uczniowie będą mogli korzystać z boisk do koszykówki, siatkówki oraz pełnowymiarowego do piłki ręcznej. Umożliwią one prowadzenie zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych, w ramach działających w szkole sekcji sportowych.  

- Dzięki tej inwestycji nawet siedem grup uczniów w tym samym czasie będzie mogło odbywać zajęcia. Główne boisko będzie podzielone na trzy boiska treningowe, poza tym do zajęć będą wykorzystywane sala fitness, siłownia oraz dotychczasowa sala sportowa – mówi dyrektor I LO, Waldemar Pukalski.

Na piętrze budynku nauczyciele i uczniowie będą mieli do dyspozycji pięć sal dydaktycznych: przyrodnicze, językowe i informatyczną. Ponadto powstały zaplecza sal, toalety oraz strefa spotkań i cichej nauki.

- Planujemy zoptymalizowanie planu zajęć w taki sposób, że nie będziemy zaczynać zajęć o godz. 7.30, ale decyzja o tym zapadnie dopiero po konsultacjach z uczniami – dodaje dyrektor szkoły.

Komunikację zapewnią dwie klatki schodowe oraz winda zlokalizowana w holu głównym. Powstał również łącznik między halą sportową i budynkiem szkoły. Nowy obiekt jest monitorowany.

Wartość inwestycji to 13 mln zł. Większość pieniędzy pochodzi z budżetu miasta, niemal 3 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budowa rozpoczęła się w styczniu 2022 roku.

Powrót na początek strony