Budowa kompleksu boisk sportowych przy Zespole Szkół Informatycznych

Inwestycja obejmuje budowę trzech boisk sportowych o nawierzchni z poliuretanu: boiska do gry w piłkę ręczną, boiska do gry w koszykówkę oraz boiska do gry w siatkówkę wraz z montażem bramek, koszy i siatki. Budowa boisk przy Zespole Szkół Informatycznych na ul. Warszawskiej 96, to jeden za zwycięskich projektów Budżetu Obywatelskiego 2021. W głosowaniu mieszkańców uzyskał 1 444 głosy.

Do tej pory wykonano m.in. podbudowę boisk wraz z warstwą wyrównawczą pod nawierzchnię poliuretanową oraz chodniki z kostki betonowej. Powstały już instalacje kanalizacji deszczowej oraz fundamenty pod słupy oświetleniowe. Zamontowano też urządzenia Street Workout.

Wokół boisk zamontowane zostaną piłkochwyty z siatki polipropylenowej o wysokości 6 i 4 metrów. Boiska jak i teren wokół boisk będzie odwodniony za pomocą odpływów liniowych. Wykonana zostanie również instalacja oświetlenia zewnętrznego boisk oraz monitoring zewnętrzny.

Przy boiskach pojawią się także elementy małej architektury czyli ławki, kosze na śmieci, tablice  informacyjne, stojaki na rowery, powstaną także nowe chodniki. Wybudowane zostaną również dwie wiaty drewniane do celów klas outdoorowych wyposażone w ławki i stół oraz zamontowane zostaną dwa stoliki do gier planszowych.

Wartość inwestycji wynosi ponad 2 mln zł. Budowa boisk ma się zakończyć w grudniu 2022 roku.

Powrót na początek strony