Budowa przedłużenia ul. Olszewskiego wyprzedza harmonogram

Rok 2020 w Kielcach upłynie pod znakiem kontynuacji dużych inwestycji drogowych rozpoczętych w ubiegłym roku i współfinansowanych przez Unię Europejską. Mowa o przebudowie ul. Zagnańskiej, Witosa i Szybowcowej oraz budowie przedłużenia ul. Olszewskiego. Druga z wymienionych inwestycji zakończy się w tym roku.

- Jest duża szansa, że przed terminem kontraktowym, który upływa w październiku, ponieważ wykonawca wyprzedza harmonogram o około 30% - informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

To jedna z ważniejszych drogowych inwestycji w stolicy świętokrzyskiego w ciągu ostatnich lat. Prace rozpoczęte jesienią 2018 roku przebiegają bardzo sprawnie. Przebudowa ulicy Olszewskiego ma nie tylko ułatwić życie okolicznym mieszkańcom i kierowcom, ale przede wszystkim zapewnić dojazd od północy do Kieleckiego Parku Technologicznego.

Projekt zakłada przedłużenie ulicy Olszewskiego w kierunku północnym, a następnie wschodnim do istniejącego skrzyżowania z ulicami Zagnańską i Witosa. W ramach przedsięwzięcia Powstanie droga jednojezdniowa, a do tego obustronne chodniki, zatoki autobusowe, droga dla rowerów, oświetlenie uliczne, wodociąg i kanalizacja deszczowa. Nad linią kolejową Kielce - Warszawa powstaje wiadukt o długości 190 m. Inwestycja realizowana jest ze środków EFRR w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014 - 2020 w ramach projektu "Rozwój komunikacji publicznej w Kielcach". Wysokość dofinansowania wynosi 85 proc.

POLSKA WSCHODNIA EFRR.jpg

Powrót na początek strony