Całe Kielce na rowery. W sobotę znów rozkręci się Kieleckie Święto Rowerzysty

Wielki korowód ulicami Kielc, rowerowe miasteczko, mobilny serwis, koncerty, kino letnie i animacje dla dzieci. W sobotę 25 czerwca odbędzie się Kieleckie Święto Rowerzysty - największe wydarzenie rowerowe w mieście, już po raz trzeci. W poprzednich edycjach w wielkim korowodzie przez miasto wzięło udział kilkaset rowerzystek i rowerzystów.

Święto rozpocznie się o godzinie 14:00 na kieleckim Rynku skąd uczestnicy przejadą w kolorowym i głośnym korowodzie rowerowym ulicami Kielc do Doliny Silnicy.

Około godziny 15.30 przejazd zakończy się w Przestrzeni Relaksu w Dolinie Silnicy, gdzie odbędzie się drugą część imprezy – piknik rowerowy. 

Specjalnie dla rowerzystów koncert zagra zespół Fuzzy Birds oraz duet Rafcox i Tomasz Dąbrowski. Na uczestników imprezy będą czekać potrawy z grilla, a także tradycyjne specjały kuchni ukraińskiej. Przewidziane są również konkursy z nagrodami oraz animacje dla dzieci. Na miejscu będzie giełda rowerowa, a każdy będzie mógł sprawdzić stan techniczny swoich „dwóch kółek" w mobilnym serwisie - w Strefie Rowerzysty.

Wieczorem, o godzinie 21:00 we współpracy z Kinem Moskwa i Kieleckim Parkiem Technologicznym odbędzie się seans kina letniego – pokaz filmu "Chłopiec z chmur", a dla wszystkich widzów przewidziano popcorn.

Kieleckie Święto Rowerzysty to wydarzenie dla wszystkich pokoleń. W tym roku towarzyszy Świętu Kielc, jego celem jest promocja jazdy na rowerze nie tylko turystycznie, ale przede wszystkim jak formę transportu do pracy czy szkoły.

Kieleckie Święto Rowerzysty to wydarzenie organizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022, wybrane do realizacji dzięki głosom mieszkańców.

 285897686_3049744435275648_429181711165266838_n-1.jpg

Powrót na początek strony