Centrum Geoedukacji w finale konkursu „Lider Dostępności”

Geonatura Kielce Centrum Geoedukacji znalazło się w gronie finalistów 8. edycji konkursu „Lider Dostępności”. Konkurs to wspólna inicjatywa organizacji Integracja oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich, która ma na celu promowanie idei projektowania uniwersalnego dostępnego dla wszystkich grup użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami. O tym, kto zostanie nagrodzony, dowiemy się 28 czerwca podczas gali w Warszawie.

O tytuł „Lidera Dostępności” w kategorii duży obiekt użyteczności publicznej obok Centrum Geoedukacji Geonatura Kielce ubiega się również terminal pasażerski na terenie Lotniska Warszawa-Radom oraz Zachodnia Brama Metropolii Silesia – Centrum Przesiadkowe w Gliwicach.

Kapituła Konkursu, złożona z urbanistów oraz specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego, a także ekspertów zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP, przyznaje nagrody w ośmiu kategoriach: przestrzeń publiczna, duży obiekt użyteczności publicznej, obiekt usług lokalnych, obiekt biurowo-handlowy, obiekt mieszkalny/hotelowy, obiekt zabytkowy oraz architekt/urbanista. Grand Prix - nagroda specjalna, przyznawana jest przez Kapitułę dla wyróżniającej się firmy lub instytucji niezależnie od kategorii.

Nagrody zostaną wręczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, podczas gali organizowanej z okazji Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych.

Powrót na początek strony