Chryzantemy od kieleckich przedsiębiorców ozdabiają miasto

Miasto zakupiło dwa tysiące chryzantem od lokalnych producentów. We wtorek rozpoczęło się nasadzanie kwiatów na kieleckich rondach oraz pod pomnikiem ks. J. Popiełuszki.

Jest to forma wsparcia po piątkowej, nagłej decyzji polskiego rządu dotyczącej zamknięcia cmentarzy na okres trzech dni.

- Ta decyzja miała wpływ na funkcjonowanie kieleckich przedsiębiorców, którzy w okresie Wszystkich Świętych sprzedają znicze i kwiaty, by mogły stanąć one na grobach naszych bliskich - tłumaczy chęć pomocy prezydent Bogdan Wenta.

Chryzantemy w poniedziałek trafiły do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych. Dziś rozpoczęło się nasadzanie kwiatów na kieleckich rondach.

Około pół tysiąca chryzantem posadzono na wyspie centralnej u zbiegu al. IX Wieków Kielc oraz ul. Warszawskiej. Z kolei ok. 60 roślin zdobi już rabatę przed pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki na Placu Najświętszej Marii Panny.

W najbliższym czasie kwiaty pojawią się także w dwóch kolejnych lokalizacjach: na rondzie Giedroycia oraz na wyspie centralnej u zbiegu ul. Bohaterów Warszawy, Seminaryjskiej i Tarnowskiej.