„Ciotka Wieża" powraca na scenę

Scena ze spektaklu „Ciotka Wieża"
zdj. KCK

Wyniosła, ambitna, wiecznie niezadowolona z życia i samotna. Jadwiga Trzcińska, kielecka malarka, artystka i krytyczka sztuki była postacią barwną i mocno wyróżniającą się w naszej społeczności. Jej losy przeniesiono na scenę. Monodram „Ciotka Wieża", po bardzo ciepłym przyjęciu wraca na scenę Kieleckiego Centrum Kultury.

Losy artystki zamieniła w scenariusz Elżbieta Chowaniec, spektakl wyreżyserowała Judyta Berłowska. W roli Jadwigi Trzcińskiej zobaczymy aktorkę teatru „Kubuś" Ewę Lubacz. Godzinny monodram to nie tylko opowieść o malarce, ale także, a może przede wszystkim o ludziach, którzy nie do końca akceptowali jej odmienność. Prapremiera spektaklu odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury, 7 listopada 2022 roku.

– Zapraszamy tych, którzy już „Ciotkę Wieżę" widzieli i tych, którzy nie zdążyli jej obejrzeć w listopadzie. Nasz monodram został zakwalifikowany do konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, organizowany corocznie przez Instytut Teatralny im. Raszewskiego. Cieszymy się, bo to pierwsza od lat w pełni profesjonalna produkcja teatralna w Kieleckim Centrum Kultury  - zachęca p.o. dyrektora KCK Augustyna Nowacka.

Spektakl można zobaczyć: 15 i 24 stycznia o godz. 19 na Małej Scenie KCK. Bilety można kupić w kasie KCK.

Zaplanowano także kilka spektakli szkolnych przeznaczonych dla młodzieży ze szkół średnich: 16, 24 i 25 stycznia o godz. 9 i 11.  

Projekt dofinansowano z budżetu państwa - ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wkład własny: Urząd Miasta Kielce. Partner projektu: Muzeum Historii Kielc.

Powrót na początek strony