CK Technik najlepszą inwestycją miejską w Polsce - tak uznali internauci

Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik uzyskało najlepszy wynik w głosowaniu internautów w konkursie na najlepszą inwestycję w Polsce. Obiekt był jedynym z województwa świętokrzyskiego i jednym z 25. z całej Polski, nominowanych do tego tytułu.

- Informujemy, że w głosowaniu internatów serwisu PortalSamorzadowy.pl w konkursie TOP Inwestycje Komunalne 2020 Państwa inwestycja zgłoszona do konkursu uzyskała największą liczbę głosów. Gratulujemy! - poinformowali Organizatorzy.

Kielecka inwestycja rywalizowała do ostatniej chwili z obiektami w Giżycku i Suwałkach. Dziś o godz. 9.00, w momencie zakończenia głosowania, na CK Technik oddano 2903 głosy, Udrożnienie szlaku wodnego na Kanale Giżyckim - uzyskało 2586 głosów, a Hala sportowo-widowiskowa w Suwałkach - 1987 głosów. Najlepsza inwestycja otrzyma specjalną nagrodę czytelników PortalSamorzadowy.pl.

- W imieniu władz miasta oraz całego zespołu CK Technik bardzo dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w promocję kieleckiej inwestycji - podkreśla dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego CK Technik.

W ramach konkursu Top Inwestycje Komunalne 2020 wybranych zostanie 10 zwycięskich inwestycji prowadzonych m.in. przez samorządy lub podmioty, w których mają one udziały. Swoją nagrodę przyzna także na podstawie oceny zgłoszeń Rada Konsultacyjna wraz z redakcją Portalu Samorządowego.

Projekt budowy  CK Technik współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Finansowanie inwestycji: dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) - 30 600 000 zł, z budżetu państwa - 2 872 800 zł (67,54%). Wkład z budżetu Miasta Kielce to 16 086 840 zł (32,46%).

RPO EFRR.jpg

Powrót na początek strony