CK Technik z nominacją

Budowa Kieleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego została nominowana w konkursie Top Inwestycje Komunalne 2020.

Konkurs Top Inwestycje Komunalne organizowany od 9 lat przez serwis Portal Samorządowy, ma za zadanie wskazanie skali inwestycji komunalnych i ich prorozwojowego efektu dla gospodarki, regionu i mieszkańców. 

Oceny zgłoszeń wraz z redakcją Portalu dokonuje Rada Konsultacyjna – zasiądą w niej doświadczeni samorządowcy, ekonomiści, menedżerowie, eksperci i urzędnicy. W ramach konkursu wybranych zostaje 10 zwycięskich inwestycji z całej Polski prowadzonych przez samorządy lub podmioty, w których mają one udziały, ewentualnie realizowanych przez spółki, które wykonują zadania władzy lokalnej, np. w zakresie gospodarki komunalnej.

Niezależnie od wskazań członków Rady Konsultacyjnej swojego faworyta w głosowaniu internetowym wybiorą również czytelnicy serwisu PortalSamorzadowy.pl.

Głosowanie trwa do 12 maja.

CK Technik Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach to inwestycja, która stawia na nowoczesne i nowatorskie podejście do edukacji zawodowej uczniów szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych z województwa świętokrzyskiego na potrzeby lokalnej gospodarki.

Kształcenie w Centrum będzie skupione wokół inteligentnych specjalizacji województwa świętokrzyskiego obejmujących przemysł metalowo-odlewniczy oraz technologie informacyjno-komunikacyjne. Misją Centrum jest tworzenie warunków dla rozwoju kompetencji zawodowych, planowania i kreowania kariery zawodowej przy wsparciu profesjonalnej kadry oraz świadczenie najwyższej jakości usług edukacyjnych i doradczych zapewniających rozwój osobisty i zawodowy mieszkańców miasta i regionu.

W skład założenia projektowego wchodzą trzy połączone ze sobą zespoły obiektów:

  • trzykondygnacyjna część dydaktyczna, obejmująca 12 sal wykładowych,
  • jednokondygnacyjna część zespołu 24 pracowni do praktycznej nauki zawodu z zapleczem dla nauczycieli oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu,
  • dwukondygnacyjna część administracyjna.

Kompleks zlokalizowany jest na terenie o powierzchni ok. 3 ha, natomiast powierzchnia użytkowa całego obiektu wynosi 7 830 mkw. Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach to kompleks obiektów wykonanych i zrealizowanych w nurcie współczesnych trendów architektonicznych, z użyciem niebanalnych materiałów wykończeniowych, a zarazem powściągliwy w formie i kolorystyce.

Powrót na początek strony