Cuda Polski 2023. Głosujemy na Geopark Świętokrzyski

Ruszyło głosowanie w plebiscycie ,,Cuda Polski 2023" organizowanym przez National Geographic Traveler. Przez trzy tygodnie użytkownicy z całej Polski będą głosować na najbardziej atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia miejsca w każdym województwie. Jednym z kandydatów jest Geopark Świętokrzyski, który obejmuje obszar pięciu gmin: Kielce, Chęciny, Morawica, Nowiny i Piekoszów.

Głosowanie na nowe "Cuda Polski" potrwa do 16 lipca. W gronie nominowanych miejsc z regionu świętokrzyskiego oprócz Geoparku znalazły się Zamek Krzyżtopór w Ujeździe i Szydłów.

Głosy można oddawać na stronie - https://www.national-geographic.pl/cuda-polski/2023/swietokrzyskie. System umożliwia oddanie po jednym głosie dziennie na wybrane miejsce.

- Gorąco zachęcam do oddawania głosów na Geopark Świętokrzyski. To nie tylko Wietrznia z Centrum Geoedukacji, ale cały obszar wypełniony atrakcjami przyrodniczymi i kulturowymi znajdującymi się na terenie pięciu gmin – mówi Michał Poros, przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Gmin "Geopark Świętokrzyski".

Geopark Świętokrzyski, to obszar o wyjątkowym dziedzictwie geologicznym, posiadający międzynarodową rangę, potwierdzoną certyfikatem Światowego Geoparku UNESCO. Geopark został zgłoszony do tegorocznego plebiscytu National Geographic Traveler przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego.

24 lipca poznamy 16 nowych Cudów Polski 2023 roku. Po jednym w każdym województwie. Wyniki będą dostępne na serwisie national-geographic.pl.

Powrót na początek strony