„Cudzoziemcom Przedstawiamy Kielce”. Studenci z Turcji poznali walory miasta

W Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym gościli pochodzący z Turcji studenci Politechniki Świętokrzyskiej, którzy uczą się w Kielcach dzięki Programowi Erasmus+. W ramach spotkania goście nie tylko zapoznali się z walorami turystycznymi naszego miasta, mieli również okazję porozmawiać z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą. Grupie studentów towarzyszyła Michalina Mikołajczyk, opiekun programu Erasmus+ z Politechniki Świętokrzyskiej.

Spotkanie w języku angielskim poprowadzili pracownicy Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce w ramach cyklu pod nazwą „Cudzoziemcom Przedstawiamy Kielce”. O obecność prezydenta Bogdana Wenty w Punkcie Promocji Kielc zabiegał jeden ze studentów Osman Selim, który jak sam mówił, bardzo chciał poznać prezydenta miasta, w którym może się uczyć oraz mieszkać. Studenci podkreślali również, że podczas pobytu w Kielcach wiele słyszeli o sukcesach sportowych Bogdana Wenty.

Dotychczas w ramach projektu „Cudzoziemcom Przedstawiamy Kielce” odbyły się dwa spotkania: z przedstawicielami uniwersytetów w Collegium Medicum UJK oraz z wolontariuszami, którzy realizują międzynarodowe projekty w Stowarzyszeniu Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Spotkania dla obcokrajowców, połączone z prezentacją miasta w języku angielskim, niemieckim, ukraińskim lub rosyjskim organizowane są w Punkcie Promocji Kielc cyklicznie. Zainteresowani udziałem mogą przesyłać zgłoszenia na adres: marketing@um.kielce.pl.

Powrót na początek strony