Cyryl, gdzie jesteś? Premiera w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"

12 listopada 2022 roku o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego odbędzie się premiera przedstawienia „Cyryl, gdzie jesteś?” To adaptacja wydanej w roku ’62, i zachwycającej czytelników do dziś, książki dla dzieci o tym samym tytule, autorstwa Wiktora Woroszylskiego, z rysunkami wybitnego ilustratora i grafika Bohdana Butenki. Przedstawienie dla widzów od lat 7.

„Cyryl, gdzie jesteś?” to pełna zwrotów akcji, tajemniczych wątków oraz zaskakujących i zabawnych zdarzeń historia, która zachęca do zgłębiania natury człowieka i międzyludzkich relacji, i pokazuje siłę wyobraźni oraz działania. Jej główni bohaterowie: Lutek i Ludka, pod nieobecność rodziców, z detektywistycznym zapałem starają się rozwikłać niejedną, wynikłą z zaistniałych sytuacji zagadkę. Próbują też odnaleźć Cyryla, który nagle gdzieś zniknął. - Nie jest łatwo, bo w wydarzeniach uczestniczy galeria osobliwych postaci: zamroczona różą Olimpiada, malarz Florek Obłędek i jego piękna żona-modelka, policjant Rozkrok, który boi się czarnego kota, wyrywająca zęby pani Horror, zatrzaśnięty w książce Maryl, ohydny Zyzio - i wiele innych.

Autorem adaptacji i reżyserem przedstawienia jest Piotr-Bogusław Jędrzejczak (dyrektor TLiA „Kubuś”), scenografię, inspirowaną rysunkami Bohdana Butenki, zaprojektowała Joanna Biskup-Brykczyńska, muzykę skomponował Miłosz Sienkiewicz, multimedia przygotował Przemysław Żmiejko. W spektaklu występują: Rafał Iwański, Anna Iwasiuta, Michał Olszewski, Małgorzata Oracz, Aleksandra Sapiaska, Andrzej Skorodzień i Agata Sobota.

Najbliższe spektakle:

12 listopada (sobota) godz. 17.00 – PREMIERA

13 listopada (niedziela) godz. 11.00 i 16.00

15 - 18 listopada (wtorek - piątek) godz. 9.00 i 11.00

30 listopada – 2 grudnia (środa - piątek) godz. 9.00 i 11.00

Spektakl bierze udział w VIII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".

plakat Cyryl, gdzie jesteś.JPG

Powrót na początek strony