Czasowa zmiana trasy autobusów na Ślichowicach

Autobusy komunikacji miejskiej
zdj. ZTM

W wyniku zmian w organizacji ruchu na ul. Massalskiego, od środy 4 października 2023 roku, autobusy linii 8, 26, 27, 29, 46, 102, 108, 112 i N1 będą czasowo kursować objazdem przez ulicę Kredową, Karbońską do al. Szajnowicza-Iwanowa. Zmiany dotyczą tylko autobusów wyjeżdzających z osiedla Ślichowice.

Dla pasażerów korzystających do tej pory z przystanku na ul. Massalskiego (kierunek do al. Szajnowicza-Iwanowa), zostanie wyznaczony tymczasowy przystanek zlokalizowany w zatoce parkingowej na ulicy Kredowej (na wysokości boisk sportowych).

Zmiany spowodowane są wymianą nawierzchni na ul. Massalskiego. Na odcinku od skrzyżowania z al. Szajnowicza-Iwanowa do skrzyżowania z ul. Kredową obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy. Objazd w stronę al. Szajnowicza-Iwanowa wyznaczono ul. Kredową i Karbońską. Na tych dwóch ulicach obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania.

Ponadto na ul. Kredowej, od skrzyżowania z ul. Massalskiego do skrzyżowania z ul. Karbońską, obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy, a na skrzyżowaniu ulic Karbońskiej i Kredowej nastąpi zmiana pierwszeństwa przejazdu.

Dodatkowo na skrzyżowaniu al. Szajnowicza–Iwanowa z ul. Massalskiego wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna i wyznaczone będzie rondo.

Objazd Massalskiego.jpg

 

Powrót na początek strony