Czekamy na zgłoszenia do konkursu fotograficznego "Wiecz(trz)ne Kielce"

Zdjęcie przedstawiające zachmurzone niebo nad Kielcami; 1. miejsce w konkursie Wietrz(cz)ne Kielce 2022
fot. Piotr Michalec

Zapraszamy do udziału w II Konkursie Fotograficznym „Wiecz(trz)ne Kielce”. Prace można nadsyłać do 11 września 2023 r. Konkurs organizowany jest w ramach III edycji Festiwalu Wiatru i ma charakter otwarty. Do udziału w nim zapraszamy wszystkich chętnych - konkurs obejmuje bowiem dwie kategorie wiekowe: dzieci i młodzież do 18 lat oraz osoby powyżej 18 lat.

Fotografie powinny być autorską interpretacją tytułu konkursu. Mogą zawierać np. fragmenty miejskiej architektury, zabytki czy elementy przyrody. Celem konkursu jest promocja Miasta Kielce, poznawanie i upowszechnianie jego walorów turystycznych oraz kulturowych, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań fotografią, uwrażliwienie na piękno otaczającego świata, a także zachęcenie do jego utrwalania w postaci fotografii.

Podczas oceny fotografii będzie brane pod uwagę spełnienie założeń tematycznych konkursu, jakość walorów estetycznych i artystycznych, a także oryginalność, pomysł i wrażenie artystyczne.

Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody (w każdej z kategorii): I miejsce - voucher o wartości 1 000 zł, II miejsce - voucher o wartości 500 zł, III miejsce - voucher o wartości 300 zł oraz wyróżnienie - nagroda rzeczowa.

Fotografie konkursowe wraz niezbędnymi załącznikami należy przesyłać w terminie od 10 czerwca do 11 września 2023 roku za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie internetowej IDEA Kielce (https://idea.kielce.eu/konkurs-wietrzne-kielce-2023).

Więcej informacji o konkursie oraz o Festiwalu Wiatru można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia www.kielce.eu/festiwal-wiatru, zaś o zeszłorocznej, pierwszej edycji konkursu można przeczytać w artykule - „Wiecz(trz)ne Kielce” uchwycone w kadrze.

Konkurs organizowany jest w ramach III edycji Festiwalu Wiatru, który koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

II Konkurs Fotograficzny „Wiecz(trz)ne Kielce” organizowany w ramach III Festiwalu Wiatru - Kielce 2023