Darmowa komunikacja w dniu wyborów?

komunikacja wybory.png
UM

Być może 15 października, w dniu wyborów do Sejmu i Senatu oraz ogólnopolskiego referendum mieszkańcy Kielc będą mogli skorzystać z nieodpłatnej komunikacji miejskiej.

Z taką inicjatywą do Rady Miasta zdecydował się wystąpić Prezydent Kielc Bogdan Wenta. Dzisiaj do Biura Rady złożony został projekt uchwały w tej sprawie, w celu procedowania go na najbliższej sesji w dniu 12 października.

– Wybory to święto demokracji, chcemy umożliwić mieszkańcom jak najlepszy dostęp do lokali wyborczych. Dlatego liczę na przychylność naszych radnych, by przejazdy komunikacją miejską były darmowe tego dnia. Mam nadzieję, że to rozwiązanie zachęci kielczan do wzięcia udziału w głosowaniu. Liczy się każdy głos. – podkreśla Bogdan Wenta.

Na bezpłatny transport do lokali wyborczych, mogą liczyć mieszkańcy Kielc z niepełnosprawnościami. Osoby, które mają trudności w poruszaniu się mogą skorzystać z usług specjalistycznego transportu. Należy przy tym wykazać orzeczenie o niepełnosprawności narządu ruchu.

Przewóz realizowany jest z miejsca zamieszkania, pod którym dany wyborca ujęty jest w spisie wyborców lub miejsca podanego we wniosku o zmianę miejsca głosowania, do lokalu wyborczego właściwego dla obwodu głosowania.


Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do 11 października 2023 r. od poniedziałku do piątku w godz. 7:45–15:15 pod nr telefonu 41 36 76 597 lub mailowo: patrycja.zamczyk@um.kielce.pl.

W dniu wyborów osoby, które wcześniej zgłosiły chęć skorzystania z transportu będą  mogły kontaktować się pod nr telefonu 603 644 737.

Powrót na początek strony