Delegacja z partnerskiej Winnicy gości w Kielcach

Na zaproszenie Prezydenta Miasta Kielce do stolicy regionu świętokrzyskiego przyjechała delegacja z Winnicy. Wizyta członków Zarządu Głównego Policji Państwowej w Obwodzie Winnickim oraz reprezentacji Winnickiej Rady Miejskiej związana jest z obecnością na targach POLSECURE. Wydarzenie poprzedziło spotkanie w ratuszu z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą, podczas którego goście podziękowali za pomoc otrzymywaną w związku z wojną trwającą w Ukrainie.

Do Kielc przyjechali: pułkownik Iwan Iszczenko, komendant Zarządu Głównego Policji Państwowej w Obwodzie Winnickim; pułkownik Witalij Kurczyk, komendant Zarządu Głównego Policji Państwowej w Winnicy i Powiecie Winnickim; Ludmiła Hryhoruk, dyrektor Departamentu Polityki Prawnej i Jakości  Winnickiej Rady Miejskiej i Lilia Kovshun, zastępca kierownika Wydziału Marketingu Miejskiego i Turystyki Winnickiej Rady Miejskiej.

Główny cel wizyty to udział w międzynarodowej imprezie wystawienniczej i towarzyszących jej konferencjach organizowanych przez Targi Kielce dla służb mundurowych, które nabrały szczególnego znaczenia w kontekście wojny za naszą wschodnią granicą.

Zdaniem gości z Podola wizyta w Kielcach daje bezcenną możliwość bezpośredniego i osobistego poznania najnowszego wyposażenia specjalnego, środków ochrony osobistej, sprzętu ratowniczego, czy oprogramowania służącego łączności, dowodzeniu czy kontroli. Jest to także doskonała okazja do wymiany doświadczeń i rozmów o rzeczywistych potrzebach służb w wielonarodowym gronie.

Poza programem targowym w ramach wizyty odbędą się spotkania z Jarosławem Kaletą, Świętokrzyskim Komendantem Wojewódzkim oraz Tomaszem Śliwińskim, Komendantem Miejskim Policji w Kielcach wraz z prezentacją stanowisk dowodzenia, monitoringu wizyjnego i nowo zbudowanego komisariatu.