Do remontu ul. Prostej oraz al. ks. J. Popiełuszki przygotowuje się MZD

Miejski Zarząd Dróg przygotowuje się do kolejnych remontów ulic w mieście. Po 20. czerwca mija termin składania ofert na realizację dwóch inwestycji, na które zostały ogłoszone postępowania przetargowe. Chodzi o aleję ks. Jerzego Popiełuszki oraz ul. Prostą.

Tę ostatnią czeka gruntowna modernizacja na odcinku o długości blisko 1,5 km pomiędzy ul. Cedzyńską, a Zagórską. Teraz to droga gruntowa, utwardzana kruszywem. - Tam dominuje zabudowa jednorodzinna i myślę, że to jest świetna informacja dla mieszkańców, ponieważ tak naprawdę o budowę tej ulicy zabiegali od wielu lat - mówi  Jarosław Skrzydło rzecznik prasowy MZD w Kielcach.

Roboty budowlane mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej od budowy kanału deszczowego i likwidacji kolizji. Szacowana wartość inwestycji, która finansowana będzie z budżetu miasta, to około 12 mln złotych. Prace rozłożone są także na rok 2021 oraz początek roku 2022.

- Można powiedzieć, że jest to inwestycja kompleksowa, która zakłada budowę kanalizacji deszczowej, odwodnienia, którego w tej chwili tam w ogóle nie ma, będzie także likwidowanych szereg kolizji, m.in. z sieciami gazowymi. Ulica zyska pełne uzbrojenie, będą przebudowane wodociągi, będzie nowa nawierzchnia bitumiczna, chodniki po obu stronach, zjazdy do posesji, a także oświetlenie uliczne - informuje rzecznik MZD.

W ramach tej inwestycji powstanie także nowa pętla autobusowa przy ul. Cedzyńskiej, a po modernizacji na ten odcinek ul. Prostej wjadą autobusy komunikacji miejskiej.

W przypadku al. Popiełuszki prace będą prowadzone na 300 - metrowym odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z uli. Wrzosową, a ul. ks. Piotra Ściegiennego. To kontynuacja remontu, który był prowadzony w ubiegłym roku. Roboty powinny się rozpocząć w sierpniu tego roku i potrwać maksymalnie do połowy listopada.

Od początku tego roku Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłosił kilkadziesiąt przetargów zarówno na roboty budowlane, jak i na opracowanie dokumentacji projektowych. Postępowania te stanowią przygotowanie pod zaplanowane na kolejne lata inwestycje drogowe, obejmujące modernizacje następnych ulic czy oświetlenia ulicznego.

Powrót na początek strony