Dobiega końca remont fragmentu ul. Prostej

Przebudowa ul. Prostej, na odcinku od ul. Cedzyńskiej do ul. Zagórskiej, prawie gotowa. Oprócz nowej nawierzchni, wybudowano tam również chodniki i oświetlenie, a także zmodernizowane zostały tam sieci wodociągowa, gazowa oraz kanalizacja deszczowa.

Remont ul. Prostej wpisuje się w miejski program Peryferia, mający na celu wzmocnienie rozwoju kieleckich przedmieść.

Zasadnicze roboty budowlane zostały tam zakończone, obecnie trwa rozliczanie inwestycji. - Wykonawca może być jeszcze obecny w terenie, gdyż usuwa drobne usterki, które ujawniły się w ostatnich dniach po intensywnych opadach deszczu - tłumaczy Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

W związku z zakończeniem inwestycji, Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że od soboty 16 lipca planowane jest przekierowanie autobusów linii 21 do nowej pętli autobusowej, wybudowanej przy skrzyżowaniu ulicy Prostej z Cedzyńską w Kielcach. Z tego względu nastąpi częściowa zmiana trasy przejazdu oraz godzin kursowania.