Drogowcy wrócili na Zagnańską i Witosa

Po blisko dwóch miesiącach drogowcy wrócili na budowę ulic Zagnańskiej i Witosa. Początkowo planowano, by prace wznowić zaraz po przerwie świątecznej. Niestety zamierzenia te zostały storpedowane przez pogodę. Długotrwałe mrozy, a później obfite opady śniegu wstrzymały postęp robót.

- Poprzednie zimy były dosyć łagodne, a ta niestety przetrzymała nas do końca lutego. Nie dało się prowadzić prac w zasadzie od świąt. Rozpoczęliśmy je na nowo 1 marca - informuje Grzegorz Linek, kierownik budowy z firmy Strabag.

Na szczęście dla wykonawcy, w ubiegłych miesiącach udało się wyprzedzić zakładany harmonogram. Aktualnie drogowcy szacują zaawansowanie inwestycji na ok. 80 procent.

- W kwestii robót budowlanych pozostało dokończenie rond zlokalizowanych przy ul. Witosa oraz na przecięciu ul. Zagnańskiej z ul. Piaski Małe. Ponadto wykonawca musi także ułożyć jeszcze ostatnią warstwę nawierzchni tzw. warstwy ścieralnej zarówno na ul. Zagnańskiej, jak i ul. Witosa - mówi Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg.

O ile nie wydarzy się nic niespodziewanego, planowany termin zakończenia inwestycji powinien zostać dotrzymany.

- Na chwilę obecną nie widzimy takiego zagrożenia. Jedyne co się może wydarzyć to ta trzecia fala koronawirusa, która miejmy nadzieję, że nie dotknie wykonawcy i nie storpeduje tych prac - przekonuje Jarosław Skrzydło.

Wkrótce drogowcy pojawią się również na ul. Warszawskiej. Na czas prac prowadzonych w okolicach skrzyżowania z ul. Witosa wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Zapowiedź zmian w organizacji ruchu pojawi się w stosownym czasie.

Projekt „Przedłużenie drogi wojewódzkiej na odcinku od drogi krajowej 74 do drogi krajowej 73 poprzez rozbudowę ciągu ulic Zagnańskiej i Witosa w Kielcach oraz budowę nowego połączenia ul. Witosa z ul. Radomską” realizowany w ramach Działania 6.4 „Infrastruktura drogowa – ZIT KOF” Osi priorytetowej 6 „Rozwój miast” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014–2020.

RPO EFRR.jpg

Powrót na początek strony