Duże zainteresowanie nauką strzelania

Niemal 100 osób skorzystało w pierwszym dniu z zajęć na sportowej strzelnicy pneumatycznej w Zespole Szkół nr 2 przy ul. Jagiellońskiej w Kielcach, która otwarta jest dla chętnych w ramach I Festiwalu Wiatru.

Od 21 do 23 września w godzinach od 10:00 do 14:00 strzelnica udostępniona jest dla młodzieży szkolnej z opiekunami, zaś od 16:00 do 19:00 dla pozostałych zainteresowanych osób. Można skorzystać z „ABC strzelectwa sportowego pneumatycznego”- czyli nauki strzelania dla początkujących połączonej z pokazem filmów instruktażowych, a dodatkowo zagrać w darta (lotki).

- Bardzo mnie cieszy tak duże zainteresowanie imprezą. Wartością dodaną są odwiedziny młodzieży, której podoba się jak wyposażone jest X Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Wybickiego, jakie ma możliwości organizacji dodatkowych zajęć, jak chociażby te na strzelnicy. Wzbudza to zainteresowanie nauką na kierunku „Prawo i bezpieczeństwo wewnętrzne”, czyli w klasie mundurowej - podkreśla Ryszard Mańko, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Kielcach.

W czwartek, 23 września w placówce przy ul. Jagiellońskiej 90, od godz. 16:00 trwał będzie Konkurs Strzelecki o Puchar Prezydenta Kielc. Zawodnicy będą mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w strzelaniu z broni pneumatycznej. Finał o godz. 18:00. Na najlepszych czekają puchary i upominki.

Kolejne sportowe imprezy w ramach Festiwalu Wiatru odbędą się: w piątek, 24 września (14:00-17:00) na obiektach Klubu Sportowego „Stella” przy ul. Krakowskiej - „Dzień z łukiem” i zawody o Puchar Prezydenta Kielc oraz w sobotę - 25 września na Zalewie Kieleckim - Regaty żeglarskie o puchar Prezydenta Kielc. Będą one towarzyszyły Piknikowi rodzinnemu pod hasłem „Wiatr w żagle” (15:00-17:00).

Serdecznie zapraszamy!  

 

Szczegółowy program I Festiwalu Wiatru

Powrót na początek strony