Dwie duże wystawy w Kielcach. Do niedzieli prezentują się firmy niemal z całego świata.

450 firm z 15 krajów, w tym z Finlandii, Francji, Grecji, Indii, Irlandii, Łotwy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec prezentuje się w Targach Kielce Dziś uroczyście otwarto XXIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej Agrotech oraz XXIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

Jak poinformował Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce, wystawa odbywa się w szczególnym czasie, w którym oczy wszystkich zwrócone są na rolników. – Cieszę się, że mimo wszystko po raz kolejny mamy rekordową liczbę wystawców – mówił prezes. Dodaje, że od czasu pandemii nastąpił przełom. – Udało nam się przetrwać ten trudny czas i w 2023 r. przyjechało do nas o 70 firm więcej. A w tym roku dodatkowo prezentowane są rozwiązania rolnictwa precyzyjnego.

Dziś targi Agrotech i Las Expo uroczyście otworzył prezydent Bogdan Wenta. - Póki co, żadna technologia nie zastąpi pracy człowieka, jednak już teraz widać, że rolnicy poszukują pojazdów i urządzeń, które generują oszczędność paliwa, energii i siły roboczej oraz które pracę wykonają nawet samodzielnie – powiedział prezydent.

Agrotech to jedna z największych tego typu wystawa w tej części Europy. Każda edycja to prezentacja najświeższych nowości na rynku rolniczym. Targi Kielce od ponad 30 lat utrzymują wysoki poziom i jakość, która z roku na rok przyciąga nowych wystawców.

Wydarzenie jest ściśle ukierunkowane na transfer wiedzy. Tu można zapoznać się z rozwiązaniami, produktami i usługami sektora agro podczas licznych premier produktowych, konferencji i paneli dyskusyjnych. Bardzo cenne są przykłady najlepszych praktyk oraz wyzwań i rozwiązań stojących przed rolnikami w kluczowych regionach rolniczych.

Wystawie Agrotech towarzyszą Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi Las – Expo. Ofertę tej wystawy wypełniają najnowocześniejsze maszyny i technologie, usprawniające codzienne funkcjonowanie przedsiębiorstw leśnych.

Więcej informacji na stronie: www.targikielce.pl

Powrót na początek strony