Dwujęzyczne nauczanie w przedszkolach

Zajęcia dla dzieci, festiwale dwujęzyczności, kursy doskonalące nauczycieli – to działania, które realizowane będą do 2026 r. w gminnych placówkach przedszkolnych. Dziś zainaugurowano projekt Przedszkolne Inkubatory Przedsiębiorczości, za który odpowiada Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu z Europejskiego Funduszu Społecznego. W Kielcach skorzysta z niego Przedszkole Samorządowe nr 34.

- Nauka poprzez zabawę daje najlepsze efekty, o czym mówią specjaliści i nauczyciele. Zatem rozpoczęcie nauki języków już na etapie przedszkolnym jest najbardziej skuteczne – mówi wiceprezydent Marcin Chłodnicki, który z ramienia gminy Kielce podpisał dziś porozumienie. - Władze Kielc zdają sobie sprawę z tego, że uruchamianie oddziałów dwujęzycznych jest odpowiedzią także na potrzeby rynku pracy, dlatego w 2022 r. w trzech podstawówkach i dwóch liceach uruchomiliśmy takie klasy – dodał wiceprezydent.

Nauczanie dwujęzyczne polega na prowadzeniu lekcji z wybranych przedmiotów częściowo w języku polskim a częściowo w języku obcym. W przedszkolach odbywać się to będzie poprzez zajęcia połączone z zabawą i integracją.

Powrót na początek strony