Dzieci o pokój w Ukrainie. Pożegnalny koncert na scenie Kieleckiego Centrum Kultury

Ukraińscy muzycy z partnerskiego miasta Winnica zakończyli małe turne po regionie. Wczoraj młodzi artyści wystąpili przed publicznością na scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

Koncertu wysłuchali uczniowie z kieleckich szkół, a także wiceprezydent Marcin Chłodnicki, dyrektor Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura oraz pełnomocnik prezydenta Kielc do spraw działań miasta na rzecz pomocy dla obywateli Ukrainy Katarzyną Perdzyńską-Zarzeczny.

„ContraBass Band” to uczestnicy ukraińskiej wersji programu „Mam talent”. Na co dzień uczą się śpiewać w Studiu Wokalnym „Zoryana mriya” w Winnicy.

Zespół przebywał w regionie od 9 maja, w tym czasie wystąpił m.in. w: Ostrowcu Świętokrzyskim, Jędrzejowie, w Busku Zdroju, Starachowicach a także w Domu Środowisk Twórczych. Podczas koncertów prowadzone były zbiórki na rzecz obrońców Ukrainy i ofiar wojny. Tourne po regionie koordynowało Miasto Kielce.