Dzieci poznają jak działa samorząd. Kolejna lekcja w ramach cyklu „Kielce to MY”

O zadaniach Urzędu Miasta, kompetencjach władz i sprawach, z którymi do ratusza kierują się mieszkańcy dowiedzieli się uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej nr 34 im. Adama Mickiewicza podczas kolejnej lekcji samorządowej „Kielce to my”.

Uczniowie odwiedzili Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, które na bieżąco analizuje i ocenia ryzyko w sytuacjach niebezpiecznych dla mieszkańców miasta. Mieli też okazję zasiąść w ławach miejskich radnych i poczuć atmosferę odbywających się tu sesji. Odwiedzili także Urząd Stanu Cywilnego.

Podczas spotkania z zastępcą prezydenta Kielc Bożeną Szczypiór wysłuchali na czym polega praca władz miasta.

Szkoły zainteresowane wizytą uczniów w Urzędzie Miasta mogą się kontaktować z Katarzyną Perdzyńską-Zarzeczny, Specjalistą do spraw Inicjatyw Społecznych i Współpracy Lokalnej. Kancelaria Prezydenta, Rynek 1, pok. 103, 25-303 Kielce, tel. 511 976 374, e-mail: katarzyna.zarzeczny@um.kielce.pl.