Dzieci świętowały i pomagały

Z okazji Dnia Dziecka w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach odbył się festyn pełen atrakcji dla najmłodszych. Wydarzenie było połączone ze zbiórką charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt.

- Kiedy cieszy się dziecko, cieszy się cały świat. Te uśmiechy na buziach uczniów kieleckich szkół pokazują, że warto było zorganizować to wydarzenie. Dodatkowo wsparcie otrzymują potrzebujące zwierzęta, a więc festyn jest nie tylko formą zabawy, ale posiada również wiele elementów edukacyjnych – powiedział prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

- Uważamy, że Dzień Dziecka powinien trwać cały rok, stąd zdecydowaliśmy się, razem z Miastem Kielce i partnerami na organizację takiego festynu. Dla najmłodszych mieszkańców Kielc zaplanowano szereg gier i zabaw. Są też konkursy z nagrodami – przekonuje Małgorzata Gościniewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Dodatkowe atrakcje to m.in. stoisko edukacyjno-profilaktyczne, na których można było znaleźć się kolorowanki, broszury informacyjno-edukacyjne, gry i zabawy ogólnorozwojowe organizowane przez Straż Miejską w Kielcach, szkolenie dla dzieci i rodziców, jak zachować się podczas ataku psa oraz pogadanka o tym jak ważne są zwierzęta i jak o nie dbać. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział Kielce przygotowało dla dzieci malowanki. Powstała także strefa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, w której dzieciaki mogły pokolorować wielkoformatowy rysunek „Miasteczko OZE MPEC” i odpocząć na leżakach.

Na najmłodszych czekał również popcorn i wata cukrowa przygotowane przez Świętokrzyski Klub Abstynentów „RAJ".

Ważnym elementem festynu był kiermasz prowadzony przez Studenckie Koła Naukowe UJK, podczas którego sprzedawano za symboliczną „złotówkę" książki dla dzieci, drobne zabawki i bibeloty. Całość kwoty zebranej, zostanie przekazana na cele statutowe Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

Organizatorami wydarzenia byli: Miasto Kielce, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Studenckie Koła Naukowe UJK - Socjalia i Parasol oraz Stowarzyszenie z Nami Raźniej.

Partnerzy festynu: Dom Środowisk Twórczych im. Tomasza Zielińskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami/o. Kielce, Straż Miejska w Kielcach, Energetyczne Centrum Nauki Industria, Świętokrzyski Klub Abstynentów „Raj".

Powrót na początek strony