Dzieciaki stworzyły „Ptaki – cudaki”

Ponad pół tysiąca dzieci wzięło udział w konkursie plastycznym „Ptaki-wietrzne cudaki” organizowanym w ramach trzeciej edycji Festiwalu Wiatru. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, żeby wybrać najpiękniejsze prace. Pod uwagę brała przede wszystkim samodzielność, pomysłowość i estetykę wykonania.

Do konkursu zgłosiło się 21 placówek oświatowych w tym 12 przedszkoli i 9 szkół podstawowych. W kategorii wiekowej do lat 6 wystartowało 16 grup, w kategorii 7 - 11 lat było 8 grup, zaś w kategorii wiekowej 12 - 15 lat zgłosiło się 12 grup. Podobnie, jak w poprzednich edycjach - najwięcej było przedszkolaków, bo prawie 300.

- Temat konkursu był bardzo wdzięczny i pozwolił najmłodszym wykazać się kreatywnością. Pomysły były niesamowite i widać, że wykonanie wielu „ptaków-cudaków” kosztowało ich wiele pracy. Jestem pod wrażeniem Waszych zdolności manualnych. Dziękuję bardzo nauczycielkom i rodzicom za zaangażowanie. Wielkie uznanie dla jury, które musiało wybrać najpiękniejsze prace, a to nie było łatwe zadanie. Najważniejsze, że konkurs okazał się doskonałą zabawą – powiedział zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Prace oceniło jury w składzie: dr Joanna Biskup-Brykczyńska, dr Ilona Daria Dyktyńska, Ewa Chabielska-Tyndyk oraz Stanisława Zacharko-Łagowska.

- Zaskoczył nas wysoki poziom prac. Niektóre ptaki były wyjątkowo spektakularne. Dla nas bardzo ważne było to, że pracowaliście w zespołach, uczyliście się współpracować i świetnie opowiadaliście o swoich pracach – mówiła dr Daria Dyktyńska, dyr. Muzeum Zabawek i Zabawy.  

- Bardzo dziękuję wszystkim za udział w konkursie i Waszą kreatywność – powiedziała Ewa Chabielska- Tyndyk, dyr. Wzgórza Zamkowego.

- Zauważyłam w tych pracach mnóstwo wspaniałych, plastycznych talentów, które teraz trzeba rozwijać. Za 20 lat spotkamy się w profesjonalnej galerii Biura Wystaw Artystycznych – zachęcała Stanisława Zacharko- Łagowska, dyr. BWA.

- Wszystkie dzieci, młodzież i nauczyciele włożyli bardzo dużo pracy w swoje dzieła. Wszystkie zrobiły na mnie duże wrażenie. Jeśli macie pasję plastyczną idźcie za nią – mówiła dr Joanna Biskup-Brykczyńska, artysta plastyk, instruktor z Młodzieżowego Domu Kultury.  

Finał konkursu, który odbył się w Parku Miejskim uświetniły występy młodych artystów z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. Zaprezentowali się: uczniowie Studia Piosenki „SAMI” prowadzonego przez Samuelę Modzelewską, Studia piosenki „Blue Song” prowadzonego przez Joannę Litwin oraz Studia Piosenki „MARZENIE” prowadzonego przez Marzenę Trzebińską.

Konkurs zorganizowało Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Laureaci konkursu „Ptaki-wietrzne cudaki”

W grupie wiekowej do lat 6

I miejsce - „Żabki” z Przedszkola Samorządowego nr 22

II miejsce – „Motylki” z Przedszkola Samorządowego nr 36

III miejsce – grupa V z Przedszkola Samorządowego nr 40

Wyróżnienia

„Sówki” z Przedszkola Samorządowego nr 14

„Sówki” z Przedszkola Samorządowego nr 18

W grupie wiekowej od 7 do 11 lat

I miejsce – kl. V ze Szkoły Podstawowej nr 25

II miejsce – kl. III ze Szkoły Podstawowej nr 12

III miejsce – kl. IV z Zespołu Szkół nr 2

W grupie wiekowej od 12 do 15 lat

I miejsce – „Myszołowy” ze Szkoły Podstawowej nr 27

II miejsce – „Krogulce” ze Szkoły Podstawowej nr 27

III miejsce – „Bohaterki” ze Szkoły Podstawowej nr 18

Powrót na początek strony