"Dzieciaki wspierają bezdomne zwierzaki"

Dziecko z psem
Freepik

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy 2 czerwca na festyn pełen atrakcji dla najmłodszych połączony ze zbiórką charytatywną na rzecz bezdomnych zwierząt. Wydarzenie odbędzie się w Domu Środowisk Twórczych Pałac Tomasza Zielińskiego w godz. 10:00 – 16:00.

Na ten dzień dla najmłodszych mieszkańców Kielc zaplanowano gry i zabawy sportowe (strzelanie z bezpiecznego łuku, lina do przeciągania, przenośny kosz do koszykówki, kręgle na trawie, badminton oraz piłkarzyki dla najmłodszych, gra w boccia), malowanie twarzy, zabawy z wykorzystaniem chusty KLANZA, animacje i konkursy z nagrodami.

Dodatkowe atrakcje to m.in. stoisko edukacyjno-profilaktyczne, gdzie znajdą się kolorowanki, kredki, broszury informacyjno-edukacyjne, gry i zabawy ogólnorozwojowe organizowane przez Straż Miejską w Kielcach, szkolenie dla dzieci i rodziców, jak zachować się podczas ataku psa oraz pogadanka o tym jak ważne są zwierzęta i jak o nie dbać. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami oddział Kielce przygotuje dla dzieci malowanki. Powstanie także strefa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, w której dzieciaki pokolorują wielkoformatowy rysunek „Miasteczko OZE MPEC” i odpoczną na leżakach.

Na najmłodszych będzie czekał popcorn i wata cukrowa przygotowane przez Świętokrzyski Klub Abstynentów „RAJ".

O każdej pełnej godzinie odbędzie się konkurs z nagrodami dla uczestników spotkania:

• godz. 11:00 – Urząd Miasta Kielce – Konkurs wiedzy o Kielcach
  • godz. 12:00 – Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie – Konkurs wiedzy o Kielcach
  • godz. 13:00 – Uniwersytet Jana Kochanowskiego
  • godz. 14:00 – Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej
  • godz. 15:00 – Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych

Ważnym elementem festynu będzie kiermasz prowadzony przez Studenckie Koła Naukowe UJK, podczas którego sprzedawane będą za przysłowiową „złotówkę" książki dla dzieci, drobne zabawki i bibeloty. Całość kwoty zebranej, zostanie przekazana na cele statutowe Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach.

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Kielce, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Studenckie Koła Naukowe UJK - Socjalia i Parasol oraz Stowarzyszenie z Nami Raźniej.

Partnerami wydarzenia są: Dom Środowisk Twórczych im. Tomasza Zielińskiego, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Kielcach, Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach, Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami/o. Kielce, Straż Miejska w Kielcach, Energetyczne Centrum Nauki Industria, Świętokrzyski Klub Abstynentów „Raj".

plakat wersja ostateczna.png